Hakkımızda

Mainetti Grup, 1961 yılında İtalya’da, Mainetti kardeşler (Romeo, Gianni, Mario ve Luigi) tarafından kurulan ve bugün dünya genelinde 5.000’den fazla çalışanı ile birlikte 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren ve alanında bir numara olan, global bir askı tedarikçisi konumundadır.

Mainetti Askı Sanayi ve Ticaret A.Ş. bu global oluşumun, öncelikle Türkiye pazarında olmak üzere yakın bölge ülkelerine de hizmet vermek amacıyla 2002 yılında kurulmuş olup, İstanbul Beylikdüzü’nde 15.000m² kapalı alanda 200 çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ana faaliyet konusu, hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe kullanılan plastik ve ahşap askı üretimi olan Mainetti Grup, yeni üretim yatırımları ile birlikte, plastik ambalaj (PE & OPP & CPP), mağaza çantaları (karton & plastik), karton ambalaj , elbise kılıfı (gamboç) , etiket (karton & dokuma), seal ve diğer iş geliştirme ürünlerini de (kova/saksı, bardak vb) ürün yelpazesine eklemiştir.

Güncel ve uygulanabilir otomasyon sistemleri, teknolojik yenilikler, Mainetti Grup tarafından tüm global üretim alanlarına entegre edilmektedir. Ürün tasarım, geliştirme, imalat ve tescil ile her aşama Mainetti Grup tarafından gerçekleştirilmekte ve böylece en yüksek kaliteyi devamlı olarak sunabilen kontrol ve koordinasyon sağlanmaktadır. Bu sayede, faaliyet gösterilen her lokasyonda aynı kalitede üretim gerçekleştirilebilmektedir.

Kaliteden ödün vermeyen, çevreci, etik ve insana saygılı bir anlayış içerisinde faaliyetlerini sürdüren Mainetti Grup firmaları, faaliyet gösterdiği ülkelerde, sosyal sorumluluk projelerinde de aktif olarak rol almaktadır.

Müşteri beklentilerini karşılama ve aşma yeteneği ile global tedarikçi olma avantajı sayesinde, güçlü ortaklıklar ve sürdürülebilir ilişkilerin sağlanması hedeflenmektedir. Mainetti Askı Sanayi ve Ticaret A.Ş. bu ilkelere bağlı kalarak, müşteri memnuniyeti ve kaliteyi en üst düzeyde tutarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Mainetti Askı Sanayi ve Ticaret A.Ş.